A foglakozáson a mese útján haladunk, meghallgatjuk és lerajzoljuk a Sötétség országát, ahol a kunyhókat vesszőből fonták és ki-be jár rajtuk a szél. Napot vágunk az égre és beillesztjük a susogó fákkal teli erdő olajpasztell képébe, és persze a vándortarisznyánkat is megtöltjük a vándorlás során megszerzett kincsekkel.
Néha a díszítések elvándorolnak, összekeverednek. Nagy szükségünk van a motívumvadászokra, keressük, kutatjuk, rendezzük az elkalandozott mintákat. Megpróbálunk saját mintákat alkotni, kiegészíteni, ismételni és tükrözni.
Minden tárgynak története van, azoknak is, amelyek nagy gyárakban készülnek, esetleg a világ valamelyik távoli táján, és azoknak is, melyeket kézzel készítenek. Vajon mi a közös bennük és miben különböznek egymástól? Történeteket kutatunk, azonosságokat és különbséget keresünk a kiállított kincsek között.
A kiállításban találkozhatunk azokkal a mesterségekkel, amik újra a figyelem, az érdeklődés középpontjába kerültek. A jövő védelmében újra felfedezett régi technikák új hagyományt teremtenek a következő generációk számára. Kutassuk fel ezeket a kiállítás nyújtotta terepen, vessük össze ismereteinket, és találjunk ki közösen a jövő számára hasznos hagyományokat!
A kiállítást több mint 25000-en látták, közülük 23 csoport vett részt művészeti foglalkozáson, valamint 19 fő alkotott nyári táborunkban.
A pedagógus workshopon 18 tanár vett rész.
További információ: schopp.ildiko@mucsarnok.hu
2018 június
2018 április